Som rebelka a hľadačka z generácie hippies.

Éra komunizmu, mne aj mojej rodine, dala riadne zabrať. Vyhodili ma zo školy, obžalovali. Dostala som šancu pracovať v zaujímavých profesiách. Pracovala som  v lese, v kotolni,  bolo toho viac

.

Nevzdala som to, šla som za svojimi snami.

Môj život bol a je plný všetkých možných príchutí.

Ostrý, horký, sladkokyslý, nejedlý a nestráviteľný, voňavý, mnohofarebný aj sladký.. 

Život naplnený mnohými príbehmi a dobrodružstvami.

Poznám peklo,

Niekedy sa dotýkam neba a hviezd.

 

Som výtvarníčka.

Milujem všetko, čo robím.

Milujem svoju rodinu.

Milujem hudbu.

 

Stala som sa akreditovanou spaceholderkou 5Rytmov®,

aby som pre Vás mohla skladať hudbu do vĺn v rytmoch plynutia, staccata, chaosu, lyriky a stíšenia.

Príďte.

Budeme spoločne tancovať cez naše bolesti aj radosti,

nádeje aj túžby.

Moje aktivity sú rôznorodé a občas sa prelínajú. Pozvanie na tanec 5Rytmov prijali moji priatelia z rozprávačských stretnutí a Dušo Martinčok, prekladateľ,  a jeden z organizátorov medzigeneračných rozprávačských stretnutí opísal svoj zážitok z prvého tancovania 5fytmov v krásnej poviedke, z ktorej úryvok citujem:

"Nevedel som vôbec, čo čakať od dídžejky, ročník 1951. Povedal som si, bude to niečo pokojné, posedím pri čaji, prípadne sa trochu pro forma pokníšem a pôjdem. Mal som také tie nohavice, ktoré pri prudšom pohybe pevne zovrú v rozkroku. Všetci ostatní mali voľné háby a tanečné úbory. Miška začala hrať a skryť sa nebolo kam. Chvíľu som sa mrvil v tureckom sede a rozmýšľal, čo si o mojom nevhodnom úbore pomyslia ostatní. A potom to bolo zrazu jedno. Dušo aj s jeho zaklínajúcimi vetami kamsi zmizol a ja som začal tancovať. Vlnil som sa, točil, dupal, tlieskal. Nohavice sa napokon uvoľnili spolu so mnou. O dve hodiny som odchádzal spotený a šťastný."

 

Dušo Martinčok - prekladateľ

  • Facebook