top of page
33943138_10212548571972803_2583321042114

Som rebelka a hľadačka z generácie hippies.  mnohostranná výtvarníčka. /textil, papier, inštalácie, výtvarný odev, divadelné kostýmy/,. rozprávačka príbehov, majsterka reiki, a DJ tanca 5Rytmov® Gabrielle Roth.  V roku 2016, v zrelom veku, som objavila 5Rytmov®. Táto dynamická pohybová meditácia mi okamžite učarovala a začala som hľadať všetky možné aj nemožné cesty ako priniesť tento pre mňa novoobjavený zázrak do krajiny, kde žijem. 5Rytmov® je pre mňa relax, meditácia aj cesta. Táto cesta spája moje príbehy, ktoré dostávajú zmysel.  Stala som sa akreditovanou spaceholderkou 5Rytmov®, aby som  mohla  ponúknuť šancu prísť a ochutnať, ako sa ide po ceste 5Rytmov.  Môžete tu nájsť slobodný pohyb, uvoľnenie a tiež... niečo navyše.  Zakladateľka 5Rytmov® Gabrielle Roth hovorí, že každý tu nájde toľko, ako hlboko sa do 5Rytmov® ponorí. Tak príďte, pozývam Vás vyskúšať toto dobrodružstvo. Budeme spoločne tancovať cez naše bolesti aj radosti, nádeje a túžby. V tanci, kde nič nie je správne, alebo nesprávne. V tanci, kde sme iba my a učíme sa načúvať múdrosti svojho tela.  

Miša Trizuljaková

Moje aktivity sú  stále rôznorodé a občas sa prelínajú. Pozvanie na tanec 5Rytmov prijali moji priatelia z  rozprávačských stretnutí a Dušo Martinčok, prekladateľ,  a jeden z organizátorov medzigeneračných rozprávačských stretnutí opísal svoj zážitok z prvého tancovania 5fytmov v krásnej poviedke, z ktorej úryvok citujem:

"Nevedel som vôbec, čo čakať od dídžejky, ročník 1951. Povedal som si, bude to niečo pokojné, posedím pri čaji, prípadne sa trochu pro forma pokníšem a pôjdem. Mal som také tie nohavice, ktoré pri prudšom pohybe pevne zovrú v rozkroku. Všetci ostatní mali voľné háby a tanečné úbory. Miška začala hrať a skryť sa nebolo kam. Chvíľu som sa mrvil v tureckom sede a rozmýšľal, čo si o mojom nevhodnom úbore pomyslia ostatní. A potom to bolo zrazu jedno. Dušo aj s jeho zaklínajúcimi vetami kamsi zmizol a ja som začal tancovať. Vlnil som sa, točil, dupal, tlieskal. Nohavice sa napokon uvoľnili spolu so mnou. O dve hodiny som odchádzal spotený a šťastný."

 

Dušo Martinčok - prekladateľ

  • Facebook

O svojom stretnutí s 5Rytmami napísala krásny blog
Katarína Maťaše:
Tanečné znovuzrodenie
Tanecna-terapia-pic-1140x806.jpeg

Celý blog nájdete tu:

 
......zázrakom a nie náhodou som sa ocitla v sále plnej ľudí, v jeden jesenný večer.  Včera.  Úprimne som nevedela presne do čoho idem, kvôli môjmu blúdeniu som zmeškala aj úvod, takže som bola postavená pred hotovú vec.

Pustila sa hudba a tancuj.

Sprvu tie myšlienky – ide mi to?, nejde mi to?, čo ak na mňa bude niekto pozerať? Nie som trápna?

Stála som a čakala, čo sa stane. Hudba hrala, ľudia sa pomaly pohupovali a ja tiež. Zrazu som zacítila svoje telo, že sa túži prejaviť, resp. niečo sa cez neho túži prejaviť. Potom som pochopila, že to mohla byť jedine moja duša podľa tej divokosti, čo ma so sebou strhla. Zrazu už nezáležalo na ničom – čo si kto myslí a čo si ja myslím.

Zrazu nebolo nijaké ja. Bol to len prúd pohybu, ktorý ma bral so sebou a napĺňal čistou radosťou z pohybu....

Rozhovor  v Centre Kalab, o všetkom možnom,
aj o tom ako som sa dostala ku 5Rytmom

Rozhovor s Katarínou Strýčkovou,

podcast  v rámci Denníka N.

bottom of page