Raduca

Uhly pohľadu

DANCEHOUSE, Stromová 16, Bratislava, Kramáre
1.2. 2020,  10.30 - 13.30

Východiskovým bodom je dôvera vo vrodený prirodzený pohyb a ochota vedome ho nasledovať a skúmať v jeho prirodzenej dynaminke "vĺn". Zmyslom pozorovania je uvedomovanie si toho, ako sa práve máme a ako to dokážeme vyjadriť... teraz tancom..
Práve pohyb je kľúčom k premenám - k procesom uvolnenia, prijatia, doplnenia, či posilnenia, ktoré prinášajú nové uhly pohľadu..
 
"Uhly pohľadu" je dielňa slobodného vedomého tanca zameraná na otváranie nových pohľadov na svet, svoj život a svoje možnosti. Cez pohyb budeme prehlbovať spojenie s telom v jeho celistvosti a čerpať z jeho múdrosti a tvorivosti, vychádzajúc z pevného ukotvenia v prítomnosti.
 

"Tanec ma stále viac fascinuje svojim prirodzeným prepojením zemitosti a spirituality, svojou zábavnosťou aj intenzitou a hĺbkou prežívania, ktoré dokáže liečiť bolesť tela aj duše. Tanec dal môjmu životu zmysel. Žijem oveľa slobodnejšie, balancujúc medzi slobodou voľby a odovzdaním sa rádu nepredvídateľného sveta" - Raduca

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Raduca o 5Rytmoch

 

 


Raduca Vojáčková je od roku 2008 akreditovaná lektorka 5Rytmov, od roku 2016 akreditovaná lektorka Open floor. Od roku 2015 je aktívna členka asociácie učiteľov vedomého tanca (ICMTA).
Naďalej sa zúčastňuje tanečných dielní v mnohých krajinách a hľadá inšpiráciu v prístupe a vedení dielní renomovaných medzinárodných učiteľov slobodného vedomého tanca.

viac informácii o Raduce - www.raduca.cz
viac informácií o tanci 5Rytmov v Bratislave - FB - 5Rhythms - 5Rytmov - Bratislava


Vítané sú všetky vekové kategórie, nováčikovia, ľudia bez predchádzajúcich tanečných skúseností aj skúsení tanečníci. Zíde sa viac vrstiev ľahkého odevu na tancovanie a vhod príde aj fľaša s vodou.Pri tomto tanci sa môžeme aj riadne zapotiť, vlastný uterák bude v takej chvíli užitočný.. Tancujeme naboso, prípadne v ľahkej tanečnej obuvi. Hudba hrá 10 minút pred začiatkom
cena - 18 €, zľava pre študentov, ľudí s nízkym príjmom a na rodičovskej dovolenke - 15 €