top of page

Príde čas, keď uveríme,
 že sa to všetko skončilo.
To bude začiatok.

Louis L' Amour

Vzhľadom k aktuálnej situácii sa naša tanečná meditácia 5Rytmov® vracia do reálnych priestorov. Informácie budú čo najskôr !!! Sledujte nás.
Zatiaľ ešte poslednyý online Tanec 5rytmov - Sweat túto stredu  20.00
Tanec 5Rytmov® Sweat - online - Miša Trizuljaková -         Streda       -    27.5.2020  -  20.00-21.30                                                                                                           
                                                                                                   
         
Stretnutia s lektormi 5Rytmov® online            Jason Rowe   - Streda     -  17.6.2020   -  20.00-21.45                                                                                      Raduca           - Streda     -  24.6.2020   -  20.00-21.45

Tancujme!

Pozývam Vás na tanec, keď budeme každý doma,  vo svojom priestore a predsa môžeme byť spoločne. Verím, že naše tance budú hlboké a plné prekvapení, verím - že aj vo virtuálnom priestore môžeme byť prepojení. Verím, že tanec v našich domovoch nám môže ponúknuť novú podobu slobody. Tanec v našom vlastnom priestore môže otvárať nové vzťahy s našimi vecami a náš priestor umožňuje otvárať nové vzťahy s nimi a ich históriou.

Sme komunita, udržujme prepojenie.

Miša Trizuljaková - akreditovaná 5Rhythms® Spaceholder

  • Facebook
  • Instagram
pride cas.jpg

Tanec 5Rytmov Sweat - Online

27.5.2020    -      20.00 - 21.30

pre_človeka.jpg

Tanec 5Rytmov Sweat - Online

30.5.2020    -      20.00 - 21.30

87329128_199591788089520_457997762350075

Ako stromy života - Online

Raduca 24.6.2020 - 20.00 - 21.45

niečo robiť.jpg

Jason Rowe - online 

17.6.2020 - 20.00 - 21.45

 

 

Pravidelne Vás pozývam na tancovanie doma,  tancovanie s komunitou tanečníkov online.

Je to veľmi zvláštna skúsenosť, ktorú nám priniesla táto doba. Zaujímavá výzva a možnosť. Byť sám a predsa - nebyť sám. Stretávame sa v priestore platformy "Zoom", každý u seba doma, ale vieme o sebe, sme v kontakte - v hudbe, v tanci, v priestore - nepriestore. Vyberám pre Vás hudbu, ktorá plynie vo vlne prepojených rytmov - "plynutie", "staccato", "chaos", "lyrika" a "stíšenie" - 5Rytmov.Je to veľmi zvláštna skúsenosť, ktorú nám priniesla táto doba. 

Mne osobne je od začiatku karantény jasné, že takáto forma komunikácie aj prostredníctvom tanca môže byť v tomto čase pre mnohých z nás prospešná. alebo aj veľmi potrebná.  Pozbierala som pre Vás zopár tipov z mojich skúseností aj zo skúseností iných tanečníkov a facilitátorov online tanca. Možno pre niektorých z Vás budú inšpiráciou a pridáte sa.

 

AK SA VÁM HNEĎ OD ZAČIATKU NECHCE –

Máte strach, že tanec online nebude rovnaký ako osobný tanec v komunite? Máte pravdu! Nie je to to isté. Je to iné. Táto forma tanca  ponúka rôzne výzvy aj rôzne výhody. Rovnako ako keď hovoríme našim deťom aby jedli to alebo ono…ako môžu vedieť, či im to bude chutiť, keď to ani nevyskúšajú?

 

AK VÁS ODRÁDZA TECHNOLÓGIA –

Skúste to krok za krokom a nesnažte sa pochopiť všetko naraz. Zoom je jednoduchý, skúste si na prvý tanec nastaviť zvuk a video, to úplne stačí.  Neskôr sa naučíte používať viaceré funkcie. Tiež pomôže, ak prídete včas a môžete sa o používaní aplikácie Zoom poradiť.

 

PREKÁŽA VÁM TANCOVAŤ A BYŤ VIDENÝ –

vypnite video a len tancujte na hudbu, alebo nechajte video zapnuté a tancujte mimo zorného uhla kamery, sami, keď potrebujete viac súkromia.

 

HUDBU SI NASTAVTE AKO TO NAJLEPŠIE VYHOVUJE VÁM

Vyhľadajte si vo svojom zariadení kvalitný reproduktor alebo použite slúchadlá. Dobrá reprodukcia hudby skutočne robí veľa. Tip: Používanie bluetooth slúchadiel vám umožní väčšiu flexibilitu pri tanci, a tiež si môžete púšťat hudbu bez toho, aby ste znepríjemňovali hlukom čas rodine, susedom…Milujem slúchadlá s potlačením hluku. ktoré mi na túto príležitosť požičal môj syn.

 

VÁŠ PRIESTOR NIE JE DOSTATOČNE INŠPIRATÍVNY?

Vyzdobte si priestor pri tejto príležitosti. Vyskúšajte náladové osvetlenie. Vytvorte si oltár. Zapáľte sviečku. Majte pripravené veci potrebné k tancu – fľašu s vodou, šálku čaju, jogamatku, alebo deku… Vy viete najlepšie čo potrebujete.

 

STE CELÝ TÝŽDEŇ V JEDNÝCH ŠATÁCH?

Skúste si obliecť iné, špeciálne šaty, s ktorými sa môžete pri tanci vyhrať.  Alebo si oblečte niečo, čo by ste si mimo domu neobliekli a doprajte si s nezvyčajným odevom zábavu navyše. Ak Vám to Váš priestor dovolí, spievajte si pri tanci, kričte, plačte, smejte sa…Objavujte svoju tmavú stránku v čiernom oblečení – alebo stelesňujte svoju anjelskú povahu v bielom odeve. Tvorivosti sa medze nekladú. Toto môže byť jedna z veľkých výhod tanca doma.

 

AK MÁTE POCIT ŽE SA DOMA NEDOKÁŽETE UVOĽNIŤ –

Dovoľte si to. Ak nedokážete tancovať doma  tak divoko, ako obvykle, so svojimi priateľmi na parkete, nehnevajte sa preto na seba. Doprajte si byť tak energický (alebo unavený), ako sa cítite. Nechajte tanec, aby bol práve teraz Vašim liekom..

TANCUJTE V PRÍRODE

Jar je tu, vonku sa otepľuje a tak treba vyraziť von aj za tancom.S dnešnou technológiou je veľmi jednoduché zatancovať si vonku, na záhrade, na lúke, na blízkom ihrisku - stačí mobil vo vrecku a sluchadlá .

 

A NA ZÁVER PRE MŇA PREKVAPUJÚCA OSOBNÁ SKÚSENOSŤ

Funguje to! Iným spôsobom, ale keď sme spolu na tanečnom parkete, ale aj keď sa vidíme/alebo aj nevidíme/ iba na obrazovečkách Zoomu, každý u seba doma - a predsa tvoríme komunitu. Milujem vzájomnú ľudskú blízkosť, ktorá vzniká na týchto stretnutiach.

 

TEŠÍM SA DOVIDENIA – 5Rytmov® online je tu pre Vás každú stredu a sobotu o 20.00

 

18.4.2020

Miša Trizujaková – akreditovaná ako spaceholder pre 5Rytmov®

TENTO ROK PRIPRAVUJEME TIETO WORKSHOPY 5RYTMOV:

 Thierry Francois  /Paris-  Zagreb/
6.- 8.11. 2020 
 Chris Camp  - /Belgium/
  12.- 13. 12. 2020
bottom of page